Registrace v 60 GHz, 5,8 GHz a 5,2 GHz

Na tomto Portálu registrují uživatelé kmitočtů v pásmu 57–66 GHz, 5,8 GHz a 5,2 GHz pevně instalované venkovní rádiové Stanice (bod-bod, bod-více bodů) a stanice RLAN, a dále Stanice pevných vysokorychlostních spojů typu bod-bod v pásmu 60 GHz. Podmínky využití kmitočtů upravuje všeobecné oprávnění VO-R/12. Registrace stanic je bezplatná. Odkaz na návod je níže na této straně.


NOVĚ ke zlepšení uživatelského komfortu: od 11. 7. 2022 nasazena možnost hromadného smazání stanic, toleranci k duplicitním MAC adresám v 60 GHz a 5 GHz, třídění stanic při jejich prodlužování (rozšíření filtru je umístěno nad seznamem stanic) a také exportní API se všemi údaji o Vašich stanicích (vč. MAC). Podrobnosti k hromadnému smazání a API jsou v návodu (odkaz je níže). Tolerance duplicit MAC nově umožňuje přepínání mezi pásmy 60 GHz a 5 GHz.

DŮLEŽITÉ: V pásmu 60 GHz prosím registrujte i klientské stanice (týká se pouze WiGig).

IMPORT, EXPORT a MAC: V pásmu 5 GHz se povinně uvádí MAC. Kromě manuálního zadávání MAC lze použít také XLS import stanic pro všechna pásma (šablona XLSX je zde). Počet stanic v jedné dávce XLSX je omezen na 100.

TIPY: Funkce "párování stanic" WiGig je zavedena, abyste mohli své směrové spoje WiGig PtP (≥ 25 dBi) v 60 GHz pohodlněji a přesněji svázat do páru. V návodu najdete podrobnosti. A doplnili jsme také některé indikátory, např. k tomu, jak byly okolní Stanice v 60 GHz publikovány. Odkazy na API endpointy pro exporty údajů najdete v návodu /níže/. A také něco nejen pro firmy s více spolupracovníky: spuštěna je možnost vytváření sdružení uživatelů s využitím sub-účtů. 

PRODLUŽOVÁNÍ STANIC: Prodlužování platnosti Stanic je možné přes notifikační odkaz rozesílaný e-mailem anebo kdykoliv hromadněji: klikněte (po přihlášení) na Profil uživatele a stanic, a zaškrtněte u stanic určených k prodloužení na checkbox (vlevo). Platnost stanic je 18 měsíců, další notifikace budou distribuovány, není proto nebezpečí z prodlení, Vaše záznamy nebudou ztraceny. TIP: Není nutné prodlužovat Stanice po malých dávkách (a ihned), jak přicházejí notifikace, ale stačí například po určitém období souhrnněji u většího počtu (přes Profil). Pokud to provedete v jeden den, napřesrok obdržíte méně notifikačních e-mailů. TIP: Vaše stanice se prodlouží, pokud také provedete jakoukoliv úpravu záznamu.


ZÁKLADNÍ INFORMACE K VYUŽÍVÁNÍ PORTÁLU:

Od data registrace Stanice nebo od posledního obnovení či úpravy údajů je záznam platný 18 měsíců. Provozovatelé Stanic jsou automaticky upozorněni na potřebu obnovení záznamu v předstihu e-mailem.

Notifikace předává tento odesílatel: 60ghz@ctu.cz

V souvislosti se zpracováním osobních údajů bylo tento Portál zpracováno Vyhodnocení zpracování osobních údajů pro registrační Portál 60 GHz a Vyhodnocení zpracování osobních údajů pro pásma 5,2 GHz a 5,8 GHz.

NÁVOD PRO UŽIVATELE shrnuje technický popis Portálu a použitých algoritmů. Rychlé seznámení se základními úkony při registraci Stanic uvádí krátké instruktážní YouTube video.

Počet Stanic, které čekají na vyřešení koordinace nebo na publikaci (stav označen Čeká), je aktuálně omezen na 110 Stanic (na jednoho uživatele).