Regulatorní podmínky v pásmu 60 GHz

Na tomto Portálu registrují uživatelé kmitočtů v pásmu 57–66 GHz pevně instalované venkovní rádiové Stanice (bod-bod, bod-více bodů), včetně venkovních klientských Stanic, a dále Stanice pevných vysokorychlostních spojů typu bod-bod. Podmínky využití kmitočtů upravuje všeobecné oprávnění VO-R/12. Registrace stanic je bezplatná.

NOVINKY:

Spustili jsme funkci "párování stanic" WiGig, abyste mohli své směrové spoje pohodlněji a přesněji svázat do páru, například u směrových spojů WiGig. V návodu najdete podrobnosti. A doplnili jsme také některé indikátory, např. k tomu, jak byly okolní Stanice publikovány.

Limit počtu Stanic v režimu Čeká jsme zvýšili na 50.

 

POZNÁMKA K PRODLUŽOVÁNÍ STANIC: Prodlužování platnosti Stanic je možné přes notifikační odkaz rozesílaný e-mailem anebo kdykoliv hromadně: klikněte (po přihlášení) na Profil uživatele a stanic, a zaškrtněte u stanic určených k prodloužení na checkbox (vlevo). Platnost stanic je 18 měsíců, další notifikace budou distribuovány, není proto nebezpečí z prodlení, Vaše záznamy nebudou ztraceny.

 

VÝSKYT CHYBY V PRODLUŽOVÁNÍ STANIC:  V případech, kdy se objeví  hláška  "Některé z vybraných stanic nemohly být prodlouženy" a vzápětí "Stanice úspěšně prodlouženy", a platnost stanic(e) není  po úkonu změněna, prosím zkuste zopakovat úkon další den. Na odstranění závady pracujeme. 

 

PŘIPRAVUJEME:

Moduly pro pásma 5,2 GHz a 5,8 GHz budeme aktivovat pravděpodobně v dubnu.

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE K VYUŽÍVÁNÍ PORTÁLU:

Od data registrace Stanice nebo od posledního obnovení či úpravy údajů je záznam platný 18 měsíců. Provozovatelé Stanic jsou automaticky upozorněni na potřebu  obnovení záznamu v předstihu e-mailem.

Notifikace předává tento odesílatel: 60ghz@ctu.cz

V souvislosti se zpracováním osobních údajů bylo tento Portál zpracováno k pásmu 60 GHz Vyhodnocení zpracování osobních údajů pro registrační Portál 60 GHz.

Návod pro uživatele shrnuje technický popis Portálu a použitých algoritmů. Rychlé seznámení se základními úkony při registraci Stanic uvádí krátké instruktážní YouTube video.

Počet Stanic, které čekají na vyřešení koordinace (stav označen Čeká), je aktuálně omezen na 50 Stanic (na jednoho uživatele).